Home Wszystkie aktualności Aktualności CZERWCOWY „Mój Ogródek” na rynku od 22 maja! Kup, przeczytaj, koniecznie poleć innym działkowcom!

CZERWCOWY „Mój Ogródek” na rynku od 22 maja! Kup, przeczytaj, koniecznie poleć innym działkowcom!

Email Drukuj PDF

00-okladka 06MO-popr2W czerwcowym numerze polecamy przepięknie kwitnące wiciokrzewy i to te zarówno o liściach sezonowych, jak i mniej znane – wiecznie zielone. Zwracamy szczególną uwagę na te, które wyróżniają się cudownym i intensywnym zapachem. Warto mieć je na swojej działce!

Zachęcamy do prowadzenia drzew w formie palmet – tworzących, w zależności od konstrukcji, ozdobne zielone parawany lub parasole. Ponadto instalujemy system nawadniający w różnym miejscu działki i namawiamy do kompostowania, bo wiemy ile ma to zalet!

W czerwcowym wydaniu przedstawiamy również wariacje na temat gabionów, które coraz częściej spotkać można na działkach. Typowe – kamienne, zastępujemy innymi, oryginalnymi materiałami. Sprawdź, co można włożyć do metalowych koszy…

W czerwcowym „Moim Ogródku” nie zapominamy o ochronie! W tym wydaniu walczymy z wieloma szkodnikami roślin. Pomagamy rozpoznać „wroga” i skutecznie się go pozbyć.

Polecamy szczególnie:

• Krzewy na drugi rzut – To doskonałe zestawianie letnich, kwitnących krzewów przeznaczonych dla miłośników atrakcyjnych działek. Sprawdź, jakie gatunki kwitną właśnie o tej porze roku! Przeczytaj, posadź i ciesz się kwiatami przez cały sezon.

Gatunki do nabycia w sklepie internetowym www.dzialkowiecsklep.pl – sprawdź ich dostępność!

alt

 Zioła w ogrodzie – Tylko u nas znajdziesz praktyczne i efektowne pomysły na uprawę ziół na działce. Poznaj najlepszy dobór, stanowisko, pielęgnację i termin zbioru ziela. Skorzystaj z wygodnej tabeli – bądź zielarskim fachowcem!

alt

• Plaża w ogródku – Idealne rozwiązanie dla tych, co latem za nic nie chcą się ruszyć z własnej działki, a chcieliby poczuć ciepły piasek pod stopami. Pomożemy krok po kroku stworzyć mały piaszczysty kącik. Wakacje na działce mogą być super!

alt

• Borówki w donicy – Bądź modny! Uprawiaj tylko to, co da się zjeść! Tylko u nas znajdziesz polecane odmiany borówki do uprawy w pojemnikach! Warto pokusić się o taką „pyszną” ozdobę i ustawić ją na balkonie czy trasie.

alt

Źródło: www.pzd.pl

 
Reklama

 

katalog-okladka-internetokladka-cebulowe-internet


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku