Home Działkowcy Relacja z pokazu cięcia w gospodarstwie "JAN-SAD" w Sętalu

Relacja z pokazu cięcia w gospodarstwie "JAN-SAD" w Sętalu

Email Drukuj PDF

min 2Właśnie odbył się pokaz cięcia i formowania drzew owocowych, który miał miejsce w gospodarstwie sadowniczo-szkołkarskim „JAN-SAD” w Sętalu. Organizatorem był Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Olsztynie. Pokaz poprowadził właściciel gospodarstwa i wieloletni sadownik, Pan Jan Dziadkiewicz. Nasi działkowcy oraz instruktorzy Społecznej Służby Instruktorskiej także uczestniczyli w ramach wyjazdu, zorganizowanego przez Okręg Warmińsko-Mazurski PZD w Olsztynie.

Na pokazie  zaprezentowano, jak należy przygotować drzewo owocowe przed posadzeniem do gruntu oraz jak należy je przyciąć, aby rosło niskie i dobrze owocowało. Następnie pokazano na jabłoniach, gruszach oraz czereśniach sposób cięcia pędów i formowania korony.

DSC 0209

Naszych działkowców bardzo zainteresowała tematyka cięcia drzew, stąd padały pytania do gospodarza. Pytano m.in. o wyłamywanie młodych pędów w okresie letnim, pielęgnację starych drzew owocowych oraz nawożenia roślin po posadzeniu. W pokazie wzięło udział 23 działkowców.

2

Dziękujemy Ośrodkowi Doradztwa Rolniczego oraz Panu Janowi Dziadkiewiczowi za organizację i przeprowadzenie pokazu. Dziękujemy również naszym działkowcom za uczestnictwo w wydarzeniu.

 

Sebastian Borzymowski

 

Instruktor ds. ogrodniczych

 

Poprawiony: piątek, 06 marca 2020 10:57  
Reklama

 

 

katalog jesien 2020


Witamy w naszym serwisie internetowym! Okręgowy Zarząd Warmińsko-Mazurski Polskiego Związku Działkowców w Olsztynie obejmuje swoim zasięgiem:

  • 166 Rodzinnych Ogrodów Działkowych,
  • 38.176 działek,
  • 1.701,2269 ha - powierzchnia użytkowana Rodzinnych Ogrodów Działkowych.

Stan na dzień 10. października 2017 roku